Mājas lapa Sveiks lai dzīvo! Sirds veselības skola Raksti Video: Kā jūs rūpējaties par savu sirds veselību?

Video: Kā jūs rūpējaties par savu sirds veselību?

29-05-2018
SVS video attels

Vēl aizvien sirds un asinsvadu slimības ir biežākais mirstības cēlonis ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Kādēļ? Vairums cilvēku savai veselībai pievērš uzmanību tikai akūtos gadījumos, turklāt aizvien vairāk jaunu cilvēku, kas pakļauti neveselīgam dzīvesveidam un stresam, piemeklē dažādas sirds kaites. Ko Latvijas iedzīvotāji zina un kā rūpējas par sirds veselību? “Euroaptieka” devās Rīgas ielās, lai to noskaidrotu.

“Sirds veselība ir ilgtermiņa darbs, un te nelīdzēs ātrs medikamentu kurss, lai veiktu kļūdu labojumu. Bez paša cilvēka līdzdalības savas veselības sargāšanā nekas nav panākams – nerūpējoties par savu veselību jaunībā un pusmūža gados, būs jārēķinās ar veselības problēmām, kas jāārstē vecumdienās,” skaidro “Euroaptieka” farmaceite Ieva Zvagule.

Lai izvairītos no sirds un asinsvadu slimībām un laicīgi konstatētu to priekšvēstnešus, ir ieteicams regulāri mērīt asinsspiedienu un pulsu, sekot līdzi cukura un holesterīna līmenim asinīs, pārbaudīt savu ķermeņa masas indeksu, aktīvi kustēties, izvēlēties veselīgu uzturu un veikt regulāras sirds veselības pārbaudes. Tāpat būtisks faktors sirds veselībai ir vismaz 7 stundu nakts miegs un sabalansēts darba un atpūtas režīms – ir jāatrod laiks, lai atpūstos no ikdienas stresa un rutīnas.

Lai noskaidrotu, cik daudz cilvēki zina par sirds veselību un kā rūpējas par to, aicinām noskatīties video šeit.