Mājas lapa Sveiks lai dzīvo! Sirds veselības skola Raksti Ar stipru sirdi un normālu asinsspiedienu

Ar stipru sirdi un normālu asinsspiedienu

22-08-2017
Ar stipru sirdi 2

Viena no visizplatītākajām ir sirds un asinsvadu slimība. Diemžēl ikdienas steigā par to bieži vien aizmirstam un cilvēks pats mēdz kaitēt savai sirdij... Vairumā gadījumu sirds asinsvadu slimības progresē nepareiza un kaitīga dzīvesveida dēļ, nepietiekamu fizisko aktivitāšu un pozitīvu emociju trūkuma ietekmē.

Jo vairāk riska faktoru, jo lielāka iespēja saslimt ar kādu sirdskaiti. Labāk precīzi un pareizi veikt slimības profilaksi, nevis ilgstoši ārstēties. Sirds mums katram ir viena, un tās galvenais uzdevums ir nodrošināt organismam nepieciešamo skābekli un apgādāt visus orgānus ar asinīm, tāpēc to rūpīgi sargāsim un saudzēsim!

Cilvēkam var nebūt pilnīgi nekādu pazīmju, kas liecinātu par paaugstinātu asinsspiedienu. Dažos gadījumos var būt galvassāpes (biežāk – pakausī), galvas reibonis. Tikai izteikti paaugstināta asinsspiediena gadījumā ir ļoti stipras galvassāpes, sāpes sirds apvidū, pat slikta dūša, izteikts nemiers. Ja tas tā ir, tad steidzami nepieciešama ārsta palīdzība.

Lai gan pie mēreni paaugstināta asinsspiediena cilvēka pašsajūta nemainās, tomēr pat mēreni paaugstināts asinsspiediens ilgākā laika periodā negatīvi ietekmē asinsvadus.

Jāatceras, ka asinsvadi caurauž visu cilvēka organismu, tāpēc paaugstināta asinsspiediena nodarītais kaitējums ir ievērojams. Tas sekmē sirds slimību – sirds išēmiskās slimības, kardiomiopātijas, infarkta attīstību, kā arī ievērojami palielina insulta risku, nieru bojājumu rašanos, nieru mazspējas attīstību, kā arī veicina redzes problēmas.

Daudzos gadījumos (lai samazinātu asinsspiedienu, samazinātu holesterīna un cukura līmeni asinīs) nepieciešams lietot medikamentus. Tomēr cilvēkiem bez slimību simptomiem un īpašām sūdzībām iesaka ievērot veselīgu dzīvesveidu. Mazliet vairāk fizisko aktivitāšu, veselīgs uzturs, vairāk smaida un pozitīvu emociju liks mūsu sirsniņai pukstēt vēlamajā ritmā, ļaujot pilnvērtīgi izbaudīt vasaras sniegtos priekus un aktivitātes.