Mājas lapa Sveiks lai dzīvo! Skrien gudri Raksti EUROAPTIEKAS Sieviešu skrējiens Lucavsalā pulcē va...

EUROAPTIEKAS Sieviešu skrējiens Lucavsalā pulcē vairāk nekā 4000 dalībnieku

05-06-2018
FotoManLV Sieviesu skrejiens 158

Sestdien, 2. jūnijā, saulainu un pozitīvu emociju piepildītā gaisotnē tika aizvadīts sestais “Euroaptieka” Sieviešu skrējiens. Par brīnišķīgu tradīciju kļuvušais skrējiens vieno dažādu vecumu sievietes. Uzmundrinot un atbalstot vienai otru, lai kopā kļūtu vēl stiprākām un neapturamākām, unikālā un iedvesmojošā atmosfērā skrējiens šogad mājvietu rada vienā no galvaspilsētas skaistākajām vietām – Lucavsalā – un kopīgā aktīva dzīvesveida dienā apvienoja ap 4000 dalībnieku.

“Veselība un pašsajūta ir lietas, ko veidojam mēs paši. Būt veselam – tas ir katra paša lēmums, tādēļ ir milzīgs prieks redzēt, ka Latvijas sievietes kļūst arvien sportiskākas un pievērš pastiprinātu uzmanību gan savai fiziskajai, gan garīgajai veselībai. Ja ir vēlme izkustēties, skriešana ir laba izvēle, jo tā nodrošina nepieciešamo fizisko aktivitāti un ir arī lielisks veids stresa mazināšanai un garastāvokļa uzlabošanai. Skriešana ne tikai uzlabo asinsriti un stiprina sirdi, bet arī samazina iespēju saslimt ar krūts vai dzemdes vēzi un mazina diabēta risku,” stāsta Anna Ļapidevska –Sieviešu skrējiena vēstnese un “Euroaptieka” farmaceite.

Distances visiem

“Euroaptieka” Sieviešu skrējiena distances ir dažādas un piemērotas gan pieredzējušām skrējējām, gan arī tām, kas skriešanu uzsākušas pavisam nesen. Kā pirmie startēja pasākuma jaunākie dalībnieki Mazuļu rāpošanas sacensībās un Bērnu skrējienos. Dienas gaitā tika dots starts pasākuma jaunajai distancei – 2km pāru skrējienam, bet pēcpusdienā dāmas baudīja sportošanas prieku 4 un 8km distancēs. Līdz ar dalībniecēm trasē devās arī pasākuma vēstneses – sabiedrībā zināmas sievietes, kuras skrējiena gatavošanās posmā ikvienu iedvesmoja un mudināja noticēt sev, uzdrīkstēties un nepadoties.

Sacensību garākās distances finišu pirmā sasniedza Līga Girgensone (0:32:49). Viņa atklāj, ka pasākums sagādājis pozitīvas emocijas: “Lucavsalā skrēju pirmo reizi, un trase šķita ātra un interesanta. Īpaši novērtēju Salu tilta posmu ar tā burvīgo skatu. Domāju, ka skrējiens bija labi organizēts un radīja neviltotu prieku kā sievietēm, tā bērniem.” Otra labākā rezultāta īpašniece bija Agita Kaļva (0:36:04), bet trešā – MyFitness trenere Evelīna Parhomenko (0:36:46), kura pirms abu distanču startiem dalībniecēm palīdzēja iesildīties.

FotoManLV Sieviesu skrejiens 252

 

Savukārt ātrākās četru kilometru distancē bija dāmas, kuras teicamus rezultātus jau vairāku gadu garumā uzrāda Latvijā lielākajos šosejas skrējienos: Karīna Helmane-Soročenkova (0:14:46), Gundega Heidingere (0:14:54) un Baiba Ažusele (0:14:58).

FotoManLV SievieAu skrAejiens 252

 

 

Brīvdiena labsajūtai

Visas dienas garumā “Euroaptieka” Sieviešu skrējiena sacensību centrā apmeklētājus uzmundrināja un aktivitātēs iesaistīties aicināja pasākumu vadītājs Armands Simsons un radio personība Jānis Romanovskis. Uz skatuves akustisku koncertu sniedza Roberts Memmēns, bet dienas otrā pusē pasākuma muzikālā atmosfēra bija Mika Galvanovska un viņa pavadošās grupas pārziņā. Pasākuma apmeklētājas un viņu atbalstītāji varēja piedalīties “Euroaptieka” Sieviešu skrējiena draugu sagatavotos izaicinājumos, produktu testos, kā arī treniņos, bet bērni – darboties radošajās darbnīcās un asināt prātu atjautības un veiklības spēlēs. Īpaši vasarīgā sestdiena bija sportisks un aktīvs piedzīvojums visai ģimenei. Stiprinot sieviešu kopības spēku un parādot, cik daudz var izdarīt vienai otru atbalstot, pozitīvas emocijas virmoja kā trasē, tā arī finiša zonā un atbalstītāju rindās.

Plašāka infromācija par skrējienu meklējama – www.euroaptiekasieviesuskrejiens.lv.