Mājas lapa Jaunumi No 1. aprīļa Latvijā stājas spēkā jauna kārtība ko...

No 1. aprīļa Latvijā stājas spēkā jauna kārtība kompensējamo zāļu recepšu izrakstīšanai

19-03-2020
Jaunumi 01.04.

*No 1. aprīļa Latvijā stājas spēkā jauna kārtība kompensējamo zāļu recepšu izrakstīšanai. Lai pacienti maksātu mazāk, no šī gada 1. aprīļa Latvijā ārsti kompensējamo zāļu receptē norādīs tikai zāļu aktīvo vielu, nevis zāļu nosaukumu. Savukārt aptiekā no zālēm ar vienādu aktīvo vielu un iedarbību pacientiem izsniegs zāles ar zemāko (referento) cenu.

Aktīvā viela ir ikvienu zāļu galvenā ārstējošā viela.

Palīgvielas veido zāļu formu, krāsu, garšu u.c. īpašības.

Ņem vērā!

  • Ārsts izrakstīs kompensējamo zāļu recepti, norādot aktīvo vielu.
  • Ja izvēlēsies turpināt lietot konkrēta ražotāja zāles,ārsts izrakstīs kompensējamo zāļu recepti tikai gadījumā, ja būs medicīnisks pamatojums konkrēta nosaukuma zāļu lietošanai. Piemēram, no citām zālēm pacientam ir bijušas blaknes vai ir alerģija pret kādu no zāļu palīgvielām. Pārējos gadījumos ārsts izrakstīs parasto (zilo) recepti un zāles būs jāpērk par saviem līdzekļiem – samaksājot pilnu cenu. Piemaksāt par dārgākām valsts kompensējamām  zālēm aptiekā turpmāk vairs nevarēs
  • Ja ārsts ir izrakstījis zāles ar zāļu aktīvās vielas nosaukumu, aizejot uz aptieku pacients varēs izvēlēties tikai zāles ar zemāko (referento) cenu.

Svarīgi!

  • Pārliecinies, ka pie sava ārsta esi noskaidrojis visu nepieciešamo informāciju par izrakstītajiem medikamentiem, pirms dodies uz aptieku.
  • Visās mūsu aptiekās ir nopērkami valsts noteiktie kompensējamie medikamenti. Ja medikaments aptiekā nebūs uz vietas, to būs iespējams pasūtīt.

Papildu info meklēt šeit: www.esparveselibu.lv 

Nacionālā veselības dienesta bezmaksas info tālr. 80001234, darba dienās no 8:30-17:00

*No 2020. gada 1.aprīļa stāsies spēkā grozījumi Ministru kabineta 2006. gada 31. oktobra noteikumi Nr.899 par “Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība”