Piesakies jaunumiem!
+
EA popup logo Piesakies jaunumiem!
Paldies, Jūsu e-pasts un personīgo datu apstrādes apstiprinājums ir saņemts!
Paldies! Lai pieteikuma process būtu pabeigts, nosūtījām apstiprinājuma e-pastu uz jūsu norādīto e-pasta adresi! Lūdzam to apstiprināt!
Saņem EUROAPTIEKAS īpašos piedāvājumus un jaunākās aktualitātes e-pastā! Lūdzu norādi savu epastu:
* Ja esi Euroaptieka Medus kartes īpašnieks, norādi Medus kartes numuru zemāk:
944038470300
Mājas lapa Jaunumi “Euroaptieka” sāk piedāvāt mājās veicamus Covid-19...

“Euroaptieka” sāk piedāvāt mājās veicamus Covid-19 antivielu testus

07-06-2021
06 2021 Majaslapa Jaunumi Covid test

“Euroaptieka” visās tīkla aptiekās Latvijā piedāvā Covid-19 seroloģiskos jeb antivielu ekspresdiagnostikas testus, ar kuriem iespējams noskaidrot, vai organismā ir IgG un IgM antivielas, kas radušās pēc Covid-19 pārslimošanas. Testu var iegādāties ikviens bez ārsta nozīmējuma un to iespējams veikt mājas apstākļos vien 10 minūšu laikā. Testu ražotājs ir Šveices biotehnoloģiju kompānija “PRIMA Lab SA”, un tests ir apstiprināts gan Eiropas Savienībā, gan Zāļu valsts aģentūrā.

“Valsts zinātniskais institūts “BIOR” tikko kā ir izpētījis, ka katrs desmitais jeb gandrīz 12% Latvijas iedzīvotāju varētu būt pārslimojuši Covid-19, pašiem to nenojaušot. Šobrīd, kad tiek ieviesti ierobežojumu atvieglojumi cilvēkiem, kuri ir izslimojuši Covid-19, iespēja noskaidrot antivielas pret koronavīrusu ir ļoti aktuāla. Līdz ar to mēs iedzīvotājiem piedāvājam Covid-19 antivielu ekspresdiagnostikas testus, ar kuriem ir iespējams ātri un viegli mājas apstākļos noskaidrot, vai organismā ir antivielas pēc pārslimota Covid-19. Šie testi var būt noderīgi ikvienam, kuram ir aizdomas, ka iepriekš bijusi saslimšana ar koronavīrusu, kas noritējusi bez nozīmīgiem simptomiem vai pat bez tiem. Vai arī, iespējams, iepriekš bijis kontakts ar koronavīrusa saslimušo,” saka “Euroaptieka” valdes priekšsēdētāja Nataļja Zaharova.

Antivielu noskaidrošana aizņems vien 10 minūtes. Testa veikšana ir vienkārša – ar testa iepakojumā pievienoto lanceti nepieciešams veikt dūrienu pirkstā, lai no tā ar pipeti noņemtu vienu asins pilienu. Pēc tam to iepilina testa kasetes iedobē, kurā ir iestrādātas antivielu un koloidālo zelta nanodaļiņas, kas ātri un kvalitatīvi noteiks IgG un IgM antivielu klātbūtni asinīs, kas norāda uz vīrusa infekciju un izrietošo imūno atbildes reakciju pret SARS-CoV-2.

Ražotājs iesaka testu veikt 10-20 dienas pēc simptomu parādīšanās vai iespējamā kontakta ar Covid-19 saslimušo. Gadījumā, ja organisms ir pakļauts vīrusa iedarbībai, tad IgG un/vai IgM antivielas pret SARS-CoV-2 tiek novērotas 19 dienu laikā no simptomu rašanās (60% gadījumos pirmās nedēļas laikā un 90% gadījumos otrajā nedēļā). Pirmajās dienās pēc inficēšanās, kad organisma imūnā atbilde joprojām attīstās, antivielas var netikt noteiktas.

Ja pēc ekspresdiagnostikas testa veikšanas organismā diagnosticētas antivielas – tests ir pozitīvs, taču iepriekš saslimšana nav konstatēta, ieteicams konsultēties ar ģimenes ārstu, lai vienotos par papildu izmeklējumu veikšanu.

Testa ražotājs “PRIMA Lab SA” vērš uzmanību, ka tests neuzrāda antivielas, kas radušās pēc vakcinācijas. Papildu tam, antivielu pret SARS-CoV-2 aizsargājošo iedarbību ilgtermiņā starptautiskās zinātnieku aprindās joprojām pēta, tāpēc šādu antivielu noteikšana neliecina par aizsargimunitātes sasniegšanu un netiek izslēgts, ka saslimšana ar Covid-19 nevar notikt atkārtoti.

Covid-19 antivielu ekspresdiagnostikas testu var iegādāties ikviens bez ārsta receptes visās 56 “Euroaptieka” tīkla aptiekās Latvijā, un tas maksā 10,99 eiro. Testus var ērti un ātri saņemt arī ar piegādi, izmantojot “Euroaptieka” pakalpojumu “Medikamentu piegāde mājās”. Ar šo pakalpojumu “Euroaptieka” ikvienam iedzīvotājam nodrošina recepšu un valsts kompensējamo medikamentu piegādi visā Latvijā. Pakalpojuma saņemšanai ir jāzvana “Euroaptieka” farmaceitam pa tālruni 20 369 469 darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00. Piegāde tiks veikta iepriekš vienojoties ar pasūtītāju par konkrētu preces piegādes laiku. Apmaksu var veikt ar internetbankas starpniecību vai pasūtījuma saņemšanas brīdī, norēķinoties ar bankas karti vai skaidru naudu. Rīgas iedzīvotāji var izmantot arī “Ekspress piegādi”, saņemot sūtījumu jau tajā pašā dienā. Detalizēta informācija par zāļu un Covid-19 antivielu ekspresdiagnostikas testa piegādi uz mājām pieejama: https://www.euroaptieka.lv/pakalpojumi/medikamentu-piegade-majas/.