Mājas lapa Jaunumi Euroaptieka farmaceite Zane Melberga saņem apbalvo...

Euroaptieka farmaceite Zane Melberga saņem apbalvojumu “Gada Farmaceits 2018”

12-11-2018
Zane Melberga web1

Ikgadējā Latvijas Farmaceitu biedrības konferencē 9. novembrī pasniegts apbalvojums “Gada Farmaceits”, kuru saņēmusi “Euroaptiekas” aptieku tīkla kvalitātes vadītāja, farmaceite Zane Melberga.Goda nosaukums “Gada Farmaceits” tiek piešķirts ik gadu, paužot Latvijas Farmaceitu biedrības atzinību tiem farmācijas speciālistiem, kuri sniedz būtisku ieguldījumu savas profesijas prestiža celšanā, veiksmīgi darbojoties ārpus profesijas ikdienas standartiem.

Zane Melberga turpina savas ģimenes tradīciju – viņas ģimenē ir mediķi jau četrās paaudzēs. “Euroaptiekā” viņa strādā jau vairāk nekā 10 gadus. Vēloties paplašināt profesionālos apvāršņus, Zane Melberga savulaik izmantojusi iespēju kļūt par “Europtiekas” kvalitātes vādītāju, un nu organizē dažādus apmācību kursus “Euroaptiekas” darbiniekiem ar pārliecību, ka viens no galvenajiem aptieku kvalitātes rādītājiem ir speciālistu zināšanas. “Aptieka ir vieta, kur cilvēks iegūst informāciju par visdažādākajiem ar veselību saistītiem jautājumiem. Aptieka sniedz pakalpojumu, un pārdošana ir tikai tā rezultāts, un tieši tā aptiekas darbiniekiem arī būtu jāuztver savi pienākumi,” saka Euroaptiekas farmaceite Zane Melberga. Brīvajā laikā viņa labprāt apmeklē teātri un operu un aizraujas ar gatavošanu, izmēģinot dažādas eksperimentālas receptes. Turklāt Zane Melberga ir arī aktīva Latvijas Farmaceitu biedrības biedre un piedalās dažādu biedrības projektu īstenošanā.

“Lepojamies ar mūsu kolēģei pausto nozares atzinību. Farmaceita darbs ir ne tikai atbildīgs, bet arī emocionāli prasīgs – ik dienas jāstrādā ar dažādiem cilvēkiem, jāuzklausa viņu problēmas un reizēm no pusvārda jāsaprot, kā iespējams palīdzēt. Zanes Melbergas pārziņā ir visa mūsu aptieku tīkla kvalitāte, darbs gan ar klientiem, gan partneriem, savā ziņā tas ir visa uzņēmuma kvalitātes zīmols. Tāpēc esam ļoti gandarīti, ka viņas izcilo darbu pamana un atzinīgi vērtē arī nozares kolēģi,” uzsver “Euroaptieka” valdes priekšsēdētājs Ivars Nelsons.

Apbalvojuma nosaukums “Gada Farmaceits” atspoguļo tā būtību – farmaceits, kurš noteiktā laika periodā ir profesionāli, godprātīgi, kvalitatīvi veicis savus amata pienākumus, kuru ciena klienti, darba kolēģi un sadarbības partneri. Vērtējot nominētos speciālistus, tiek ņemts vērā gan profesionālās darbības ilgums, gan saturs, papildus tiešajiem darba pienākumiem iesaistoties jauno speciālistu darbaudzināšanā, publicējot rakstus profesionālos izdevumos, iesaistoties kolēģu apmācībā un vadot lekcijas vai seminārus, izglītojot sabiedrību par zāļu lietošanu un arī pašam ievērojot veselīgu dzīvesveidu un nemitīgi uzturot profesionālo kvalifikāciju, aktīvi piedaloties tālākizglītībā.