Mājas lapa Jaunumi Euroapotheca uzsāk darbību Zviedrijā – Apoteksgrup...

Euroapotheca uzsāk darbību Zviedrijā – Apoteksgruppen i Sverige Holding AB iegāde ir pilnībā pabeigta

12-02-2018
EA Sweden 02 1 550x505

Starptautiskā aptieku ķēde Euroapotheca UAB, kurai pieder aptieku tīkli Baltijas valstīs un Centrālajā Austrumeiropā, ir uzsākusi darbību Zviedrijā. 8. februārī Euroapotheca pabeigusi Apoteksgruppen i Sverige Holding AB (AGHAB) iegādi, kļūstot par vienu no reģiona lielākajiem aptieku tīkliem. Uzņēmums apvieno 189 Apoteksgruppen aptieku tīklu Zviedrijā, kurām tiks nodrošināti visi franšīzes un vadības pakalpojumi. Citā saistītā darījumā Euroapotheca pabeigs 156 pašreiz privātajiem investoriem piederošo Apoteksgruppen aptieku iegādi līdz 2018. gada pirmā ceturkšņa beigām.

Euroapotheca šobrīd ir ceturtā lielākā tirgus dalībniece Zviedrijā ar aptuveno tirgus daļu 9%, apvienojot vairāk nekā 600 aptieku tīklu un 750 miljonu EUR ieņēmumus sešās valstīs.

“Mūsu grupa 2017. gada nogalē nolēma koncentrēties uz aktīvu stratēģisko attīstību, tāpēc sākām meklēt potenciālās iegādes iespējas Ziemeļvalstīs un Centrālajā un Austrumeiropā. Priecājamies par to, ka mūsu bizness ļoti īsā laika posmā ir dubultojies un mēs varam uzsākt darbību jaunā tirgū Zviedrijā. Sadarbībā ar esošo Apoteksgruppen vadības grupu centīsimies veiksmīgi augt un turpināt paplašināt aptieku tīklu. Mēs uzskatām, ka Zviedrijas klienti novērtēs mūsu unikālos piedāvājumus un būs ieguvēji, jo samazināsies cenas un uzlabosies serviss, kā arī nodrošināsim lielākas izvēles iespējas un pieejamību,” apgalvo Euroapotheca vadītāja un valdes priekšsēdētāja Raimonda Kižienė.

“Mēs priecājamies, ka iegāde tika pabeigta kā plānots. Darījuma noslēgšana nozīmē to, ka Apoteksgruppen būs jauns un atbildīgs īpašnieks, kas turpinās attīstīt uzņēmumu Zviedrijas tirgū. Kopā ar Euroapotheca mēs varēsim pārveidot savu tīklu, pārvēršot to no franšīzes aptieku ķēdes par integrētu aptieku ķēdi ar centrāli vadītām aptiekām un spēcīgu franšīzes risinājumu. Tas padarīs mūs par unikāliem Zviedrijas farmācijas tirgū,” saka Apoteksgruppen vadītājs Tony Johansson.

Euroapotheca sniegs pilnu franšīzes, vadības un pakalpojumu atbalstu visām tīkla aptiekām, kas darbojas ar Apoteksgruppen preču zīmi. Iepriekšējās vienošanās vai noteikumi netiks mainīti. Euroapotheca strādās kopā ar vietējo Apoteksgruppen vadības komandu un aptieku personālu. AGHAB īpašumtiesību maiņas dēļ Euroapotheca ir iecēlusi jaunu valdi, kas sastāv no:

- valdes priekšsēdētāja: Raimonda Kižienė, Euroapotheca vadītāja un valdes priekšsēdētāja,

- Rūta Lapinskienė, Euroapotheca tirdzniecības un mārketinga vadītāja un valdes locekle,

- Stig Tornell, Mekonomen Zviedrijas vadītājs un bijušais Kronans Apotek vadītājs,

- Gunilla Rittgård, Mediq Sverige vadītāja, Länsförsäkringar Göteborg and Bohuslän valdes locekle, bijusī AGHAB valdes priekšsēdētāja.

Valdē būs pieci locekļi, un viens no tiem tiks iecelts tuvākajā laikā.

 

Pamatinformācija

2017. gada 28. novembrī Euroapotheca parakstīja vienošanos ar Zviedrijas valdību, lai iegādātos valsts kontrolēto uzņēmumu AGHAB, kas sniedz franšīzes un vadības pakalpojumus 189 aptiekām, kas darbojas ar Apoteksgruppen preču zīmi. Euroapotheca iegādājās 159 aptiekas Apoteksgruppen tīklā: 156 privātajiem investoriem piederošās aptiekas un trīs AGHAB tieši piederošās un vadītās aptiekas. Abus darījumus 2018. gada 1. februārī apstiprināja Zviedrijas Konkurences padome.

Par Euroapotheca

Euroapotheca ir starptautiska uzņēmumu grupa, kas pārvalda mazumtirdzniecības aptieku tīklus un vairumtirdzniecības uzņēmumus Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Polijā, Zviedrijā un Ukrainā.  Euroapotheca grupā šobrīd ir 3800 darbinieki un 643 aptiekas, kas darbojas sešās valstīs. Euroapotheca pārvalda aptieku tīklus Eurovaistinė (270 aptiekas) Lietuvā, Apoteksgruppen (189 aptiekas) Zviedrijā, Euro-Apteka (83 aptiekas) Polijā, Euroaptieka (52 aptiekas) Latvijā, Euroapteek (45 aptiekas) Igaunijā un Euroapteka (4 aptiekas) Ukrainā.

Euroapotheca ir daļa no Vilniaus Prekyba starptautisko uzņēmumu grupas. Tas ir viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem Baltijas valstīs un Centrālajā Austrumeiropā. 2015. gadā uzņēmums Vilniaus Prekyba ieņēma 42. vietu starptautiskās audita un konsultāciju firmas Deloitte sastādītajā Top 500 Centrāleiropas uzņēmumu sarakstā.

Par Vilniaus Prekyba

Vilniaus Prekyba galvenais īpašnieks ir Nerijus Numavičius, kurš ir arī investīciju uzņēmuma NDX Group, kas kontrolē lielāko suņu un kaķu barības ražotāju Zviedrijā Doggy AB, faktiskais īpašnieks. Doggy ražo produktus ar savām preču zīmēm: Doggy, Mjau, Katty, Bozita un Robur. Papildu Zviedrijas tirgum Doggy ir pieejams arī citās Ziemeļvalstīs un Vācijā, Krievijā, Polijā un Nīderlandē. Faktiskā īpašnieka korporatīvajā grupā esošie uzņēmumi darbojas 18 valstīs un nodarbina vairāk nekā 40 000 darbiniekus.