Mājas lapa Jaunumi Ēnu dienā būs iespēja iepazīt “Euroaptieka” farmac...

Ēnu dienā būs iespēja iepazīt “Euroaptieka” farmaceita profesiju

22-01-2019
enu diena pdf cmyk page 001

Kā farmaceits spēj precīzi un ātri no simtiem atvilktņu un plauktu izņemt pareizo medikamentu? Kā iespējams atcerēties tūkstošiem zāļu nosaukumu? Kā zināt katra medikamenta iedarbību? Atbildes uz šiem jautājumiem varat iegūt, piesakoties “ēnot” kādu no “Euroaptieka” darbiniekiem Ēnu dienā 2019. gada 13. februārī.

Vairums cilvēku ikdienā neaizdomājas, ko īsti nozīmē farmaceita profesija. Tā ir ļoti interesanta, bet vienlaikus atbildīga un prasa daudzveidīgas zināšanas. Farmaceits pārbauda ārstu izrakstītās receptes, konsultē cilvēkus par zāļu lietošanu, palīdz pircējiem orientēties plašajā bezrecepšu medikamentu klāstā. Farmaceitam jabūt arī labam psihologam un diplomātam, jo katru dienu nākas saskarties ar visdažādākajiem cilvēkiem. Turklāt aptieka jau sen vairs nav tikai vieta, kur nopirkt zāles, šeit var iegādāties arī kosmētiku, medicīnas un bērnu kopšanas preces, uztura bagātinātājus, higiēnas piederumus, un arī šajā klāstā farmaceitiem jāspēj brīvi orientēties.

Farmaceita profesija ir aizraujoša, jo liek nemitīgi mācīties un papildināt zināšanas, tomēr kļūt par farmaceitu nav vienkārši. Lai iegūtu farmaceita asistenta izglītību, jāpavada 2,5 gadi specializētajās koledžās, bet farmaceitus 5 gados sagatavo Rīgas Stradiņa unversitāte un Latvijas Universitāte. Arī pēc diploma iegūšanas pastāvīgi jāapmeklē dažādi kursi, lekcijas, semināri, konferences, nemitīgi pilnveidojoties. Taču šī profesija sniedz arī dažādas priekšrocības.

Darbs “Euroaptieka” tīklā piedāvā:

  • Dinamisku, interesantu vidi,
  • Regulāras apmācības kvalifikācijas uzturēšanai un celšanai,
  • Dažādus interesantus saliedēšanās un sadraudzības pasākumus,
  • Uz attīstību un pozitīvu iekšējo klimatu balstītu uzņēmuma kultūru,
  • Vēl citus jaukus bonusus – veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu, īpašas darbinieku atlaides un citus motivējošus pasākumus.

 Kāda īsti ir farmaceita ikdiena, iespējams uzzināt, piesakoties ēnot kādu no “Euroaptieka” farmaceitiem.


Pieteikt savu dalību “Euroaptiekas” Ēnu dienā iespējams līdz 7. februārim portālā www.enudiena.lv.