Piesakies jaunumiem!
+
EA popup logo Piesakies jaunumiem!
Paldies, Jūsu e-pasts un personīgo datu apstrādes apstiprinājums ir saņemts!
Paldies! Lai pieteikuma process būtu pabeigts, nosūtījām apstiprinājuma e-pastu uz jūsu norādīto e-pasta adresi! Lūdzam to apstiprināt!
Saņem EUROAPTIEKAS īpašos piedāvājumus un jaunākās aktualitātes e-pastā! Lūdzu norādi savu epastu:
* Ja esi Euroaptieka Medus kartes īpašnieks, norādi Medus kartes numuru zemāk:
944038470300

Nelūgtais viesis - iesnas

06-06-2017
Nelugtais viesis iesnas

Iesnu pirmās pazīmes var būt sausuma sajūta degunā, šķaudīšana, ožas izmaiņas, aizlikts deguns un sākumā ūdeņaini izdalījumi, kas pamazām kļūst gļotaini un dzeltenīgi.

Tiklīdz parādās pirmās iesnu pazīmes, svarīgi lietot preparātus, kas stiprinās organismu un palīdzēs cīnīties ar slimību. Ieteicami cinku un C vitamīnu sa­turoši vitamīni. Labāk palikt mājās un ievērot mierīgu dienas režīmu. Ja nav paaugstinātas temperatūras, var izkarsēt kājas karstā ūdenī, kam pievienots sinepju pulveris, un pēc tam uzvilkt vilnas zeķes, kas uzturēs kājas siltumā un uzlabos asins cirkulāciju, kā arī veikt kumelīšu tējas tvaiku inhalācijas. Svarīgi daudz dzert zāļu tējas, atšķaidītas sulas, vismaz divus un vairāk litrus dienā, lai no organisma izskalotu vīrusu izdalītos toksīnus un veicinātu ātrāku atveseļošanos.

Iesnu atvieglošanai aptiekās ir pieejami izsmidzināmie jūras ūdens ae­ro­soli, kas mitrinās deguna gļotādu un attīrīs elpošanas ceļus, var izmantot de­guna ziedes un pilienus, kas satur ārstniecisko augu ekstraktus un eļļas. Ja deguns ir stipri aizlikts, tūskas mazināšanai īslaicīgi var lietot ksilometazolīnu vai oksimetazolīnu saturošus deguna pilienus vai aerosolus un iekšķīgi medikamentus, kas satur antihistamīnu un pseidoefedrīnu. Tāpat pieejami efek­tīvi homeopātiski līdzekļi un dabas vielas saturoši medikamenti un uztura bagātinātāji – gan pilienu, gan sīrupu, gan tablešu un kapsulu veidā, kas piemēroti kā pieaugušajiem, tā bērniem.

Iesnām jāpāriet 7–10 dienu laikā. Ieilgušas iesnas var radīt sarežģījumus, piemēram, haimorītu, tādēļ, ja iesnas nemazinās un tām pievienojas vēl citi simptomi, jāvēršas pie ārsta.

Lai izvairītos no saslimšanas, sākoties rudens sezonai, lietojiet uzturā vitamīniem bagātus augļus un dārzeņus. Papildus var izmantot uztura bagā­ti­nātājus, kas satur imūnsistēmu stimulējošas vielas, piemēram, ehināciju, mežrozītes, ķiploku, plūškoka, greipfrūta sēklu ekstraktus. Pirms došanās ārā deguna gļotādu var ieziest ar speciālām ziedēm, kuras kavē mikrobu un vīrusu nokļūšanu uz deguna gļotādas. Jāatceras arī regulāri vēdināt telpas un mitrināt gaisu, – tas palīdzēs uzlabot mikroklimatu telpās un kavēs vīrusu izplatīšanos.