Piesakies jaunumiem!
+
EA popup logo Piesakies jaunumiem!
Paldies, Jūsu e-pasts un personīgo datu apstrādes apstiprinājums ir saņemts!
Paldies! Lai pieteikuma process būtu pabeigts, nosūtījām apstiprinājuma e-pastu uz jūsu norādīto e-pasta adresi! Lūdzam to apstiprināt!
Saņem EUROAPTIEKAS īpašos piedāvājumus un jaunākās aktualitātes e-pastā! Lūdzu norādi savu epastu:
* Ja esi Euroaptieka Medus kartes īpašnieks, norādi Medus kartes numuru zemāk:
944038470300

Kā novērst kakla sāpes?

06-06-2017
Ka noverst kakla sapes

Kakla sāpes iedala četrās attīstības stadijās.

Pirmā kakla sāpju stadija

Pirmajā stadijā sāpes vēl nav jūtamas, bet jūtama ”kasīšanās” vai “kņudēšana” kaklā. Šajā stadijā baktērijas, vīrusi vai sēnītes nosēžas uz kakla gļotādas un sāk vairoties. Organisma imūnsistēma uzreiz reaģē, un rīkles gals ir apsārtis. Šajā stadijā galvenais ir apturēt iekaisuma attīstību, mazināt slimības izraisītāju vairošanos, mitrināt kakla gļotādu un spēcināt imunitāti. Lai mitrinātu kakla gļotādu, var lietot siltu kumelīšu tēju; lokāli lietot kakla aerosolus, kas satur smiltsērkšķu un kliņģerīšu eļļu. Aerosolu eļļas pārklāj gļotādu, lokalizējot slimības izraisītāju un to izplatīšanos. Smiltsērkšķu eļļai piemīt arī antibakteriālas un pretiekaisuma īpašības. Kliņģerīšu eļļai arī piemīt izteikta pretiekaisuma iedarbība.

Otrā kakla sāpju stadija

Šīs stadijas galvenie simptomi ir sāpes un sāpīga rīšana. Ļoti lielā skaitā ir savairojušies infekcijas ierosinātāji, kas izveidojuši mikročūlas rīkles gļotādā. Šādu iekaisumu var mazināt ar dabīgiem līdzekļiem, kas satur propolisu, kam piemīt antibakteriālas īpašības. Tas ir efektīvs pret baktēriju, vīrusu un sēnīšu izraisītiem iekaisumiem. Propolisam piemīt arī izteikta lokāla pretsāpju iedarbība. Labāk lietot izsmidzināmu zāļu formu, jo tā nodrošina vienmērīgu propolisa nokļūšanu uz kakla gļotādas un ilgstošu iedarbību. Propoliss var būt kombinācijā ar kliņģerīšu tinktūru, kam piemīt pretiekaisuma iedarbība. Pēc tam var lietot smiltsērkšķu un kliņģerīšu eļļas aerosolu, kas veicinās mikročūlu dzīšanu, pārklājot kakla gļotādu.

Trešā kakla sāpju stadija

Trešajā stadijā parādās aplikums, kas satur ļoti daudz toksīnu, kas rada labvēlīgu vidi, kurā vairoties slimības izraisītājiem. Šajā stadijā var parādīties arī strutas un strauji paaugstināties ķermeņa temperatūru. Noteikti būtu nepieciešams konsultēties ar ārstu. Var lietot aerosolus, kas satur propolisu vai jodu. Jods iznīcina daudzus patogēnus mikroorganismus (baktērijas, sēnītes, vīrusus). Īpaši svarīgi skalot kaklu ar kumelīšu novārījumu un daudz lietot šķidrumu. Kakla skalošana palīdzēs atšķaidīt aplikumus un izvadīt kaitīgos toksīnus.

Ceturtā kakla sāpju stadija

Šajā stadijā sākas atveseļošanās process – veidojas jauna kakla gļotāda. Noteikti vajag turpināt lietot smiltsērkšķi saturošus preparātus, kas palīdzēs gļotādas reģenerācijas procesā. Būtiski parūpēties par imunitātes atjaunošanos. Lai mūs nepiemeklētu kakla sāpes, jāuzņem pilnvērtīgs uzturs, jāizvairās no pārslodzes, jālieto multivitamīni un jānorūdās jau laikus. Lai bērni mazāk slimotu, jāizvēlas ziemai atbilstošs apģērbs un apavi, lai varētu brīvi kustēties un nebūtu auksti vai karsti. Noteikti nevajag bērna muti aizsegt ar šalli, jo tā kļūst mitra, kas kairina bērna elpošanas ceļus. Lai samazinātu saslimšanas iespējas, arī bērnu imunitātei ir jābūt pēc iespējas spēcīgākai. Uzturam ir jābūt sabalansētam un jālieto silti dzērieni.

Gunita Poldsepa, SIA EUROAPTIEKA farmācija