Piesakies jaunumiem!
+
EA popup logo Piesakies jaunumiem!
Paldies, Jūsu e-pasts un personīgo datu apstrādes apstiprinājums ir saņemts!
Paldies! Lai pieteikuma process būtu pabeigts, nosūtījām apstiprinājuma e-pastu uz jūsu norādīto e-pasta adresi! Lūdzam to apstiprināt!
Saņem EUROAPTIEKAS īpašos piedāvājumus un jaunākās aktualitātes e-pastā! Lūdzu norādi savu epastu:
* Ja esi Euroaptieka Medus kartes īpašnieks, norādi Medus kartes numuru zemāk:
944038470300
Mājas lapa Farmaceita padomi Tavai veselībai Stress un nogurums Kā pārvarēt stresu un nogurumu eksāmenu laikā

Kā pārvarēt stresu un nogurumu eksāmenu laikā

06-06-2017
Ka parvaret stresu un nogurumu eksamenu laika

Gatavošanās eksāmeniem ir ļoti saspringts laiks, kam raksturīgs uztraukums, nervozitāte, nespēja koncentrēties, bailes par gaidāmo rezultātu vai par eksāmena nenokārtošanu. Bieži vien šīs sajūtas pārņem ne tikai pašu skolēnu vai studentu, bet arī tuvākos ģimenes locekļus, draugus un kolēģus, kuri darbojas kā atbalsta grupa, kas eksāmena licējam sniedz padomus, cenšas palīdzēt daloties ar savu pieredzi un zināšanām, jūt līdzi.

Lai mazinātu stresu, ieteicams laiku plānot, pilnībā izvairoties no steigas, sabalansēt intensīvo mācību materiālu apguves laiku ar atpūtas pauzēm, veltīt pietiekamu laiku regulāram miegam. Nedrīkst bez mitas mācīties, vienveidīga slodze ātri nogurdina un rada saspringumu plecu daļā. Koncentrēšanās spējas atjauno darbošanās ritma maiņa - ķermeņa iztaisnošana, piecu līdz desmit minūšu ilga vingrošanas pauze ik pēc noteikta laika. Tad iespējams efektīvi mācīties vairākas stundas pēc kārtas.

Stresa mazināšanai var izmantot kādu relaksējošu ārstniecības augu tēju. Baldriāns, lavanda, melisa iedarbojas nomierinoši uz nervu sistēmu, mazina baiļu sajūtu, nemieru, satraukumu un bezmiegu. Piparmētras, apiņu, pasifloras tējas lieto garīgas pārslodzes un bezmiega gadījumā.

Saspringtajā eksāmenu laikā ieteicams papildus uzņemt magniju. To var uzņemt ar uzturu, vairāk ēdot  zaļos lapu dārzeņus, pākšaugus,  avenes, banānus, rupja maluma maizi, sēkliņas un riekstus vai lietojot magnija preparātus, kas mazinās fizisku un garīgu nogurumu spriedzes un stresa apstākļos, kā arī uzlabos koncentrēšanās spējas. 

Lai labāk apgūtu un atcerētos lielo informācijas apjomu, aptiekā ir pieejami vairāki dabīgas izcelsmes preparāti, kā arī mikroelementu, antioksidantu un aminoskābju preparāti, kas palīdz uzturēt maksimālu smadzeņu darbību un paredzēti mācīšanās un atmiņas spēju uzlabošanai īpaši eksāmenu periodā.

Zane Džeriņa, aptiekas vadītāja

SIA Euroaptieka, Rīga, Saharova iela 20A