Piesakies jaunumiem!
+
EA popup logo Piesakies jaunumiem!
Paldies, Jūsu e-pasts un personīgo datu apstrādes apstiprinājums ir saņemts!
Paldies! Lai pieteikuma process būtu pabeigts, nosūtījām apstiprinājuma e-pastu uz jūsu norādīto e-pasta adresi! Lūdzam to apstiprināt!
Saņem EUROAPTIEKAS īpašos piedāvājumus un jaunākās aktualitātes e-pastā! Lūdzu norādi savu epastu:
* Ja esi Euroaptieka Medus kartes īpašnieks, norādi Medus kartes numuru zemāk:
944038470300
cart EUROAPTIEKA INTERNETĀ
Mājas lapa Farmaceita padomi Tavai veselībai Sāpes Saki savām sāpēm “nē!”

Saki savām sāpēm “nē!”

07-06-2017
Saki savam sapem ne

Katrs no mums sāpes uztver atšķirīgi. Sāpes ir brīdinātājs, ka ar mūsu organismu kaut kas nav kārtībā. Nepatīkamu sāpju dēļ, tiek ietekmēta ne tikai mūsu fiziskā labsajūta, bet arī emocionālā labsajūta, radot depresīvu noskaņojumu, nīgrumu, nespēju priecāties un neapmierinātību. Lai novērstu to, galvenais mērķis ir atgūt labo pašsajūtu, kas bieži vien nav viegls uzdevums, jo sāpju cēlonis var nebūt uzreiz pamanāms un atrodams.  Mūsu nervu sistēma ne tikai uztver sāpes, bet arī spēj tās modulēt, padarot stiprākas vai vājākas intensitātes, plašāka vai mazāka apjoma. Hronisku jeb ieilgušu sāpju gadījumā svarīgi saprast sarežģītos sāpju veidošanās iemeslus un mehānismus, tādējādi radot iespējas novērst vai atvieglot sāpes. Cīņā ar sāpēm mums var līdzēt algologi - ārsti, kuri palīdz mazināt sāpes un atrod piemērotāko risinājumu tām, ievērojami uzlabojot pacienta pašsajūtu.

Visbiežāk algologs nodarbojas ar ieilgušu, mērenu vai stipru sāpju ārstēšanu. Bieži hronisku sāpju ārstēšanai pamatā ir medikamentoza ārstēšana, tomēr tā ir nedaudz citādāka no tās, ko lieto parastu sāpju ārstēšanā. Nepieciešamības gadījumā, algologs medikamentozo terapiju papildina ar dažādām blokādēm, fizioprocedūrām, ārstniecisko vingrošanu, psihoterapiju un citām procedūrām. Specifisku problēmu gadījumā pacients tiek nosūtīts pie atbilstoša speciālista, piemēram, reimatiskas saslimšanas atklāšanas rezultātā ārstēšanu veiks reimatologs, saišu bojājumu gadījumā – traumatologs-ortopēds, onkoloģisku saslimšanu – onkologs, bet turpinot ciešu sadarbību ar algologu. Hronisku sāpju ārstēšana prasa pacietību, sadarbību ar ārstu un paša vēlmi no sāpēm atbrīvoties. Jāatceras, ka vienā dienā nav iespējams izārstēt sāpes, kas pastāvējušas gadiem ilgi, jo sāpju iemesls ne vienmēr ir ieraugāms. Ir gadījumi, kad algologi sastopas ar to, ka pacientam ir veikta mugurkaula vai diska trūces operācija, un šķiet, ka šādi sāpju iemesls būtu likvidēts, bet pacientam sāpes nebeidzas un pēc operācijas pat saasinās.

Kā norisinās konsultācija pie algologa?

Sāpju medicīnas pamatprincips ir ticība pacientam un spēja uzklausīt. Ja sāpes ir hroniskas, cilvēks pats vairs nespēj analizēt situāciju, tāpēc saruna ar algologu ir izzinoša gan pašam, gan ārstam. Sāpju individualitātes un subjektivitātes dēļ, tikai pacients ir tas, kurš var novērtēt terapijas efektivitāti.

Sākotnēji algologs veiks detalizētu izmeklējumu par slimības simptomiem, norisi, iepriekšējo ārstēšanās kursu un tās rezultātiem, izmeklējumiem, sāpju psihoemocionālo uztveri ietekmējošiem faktoriem. Vadoties no iegūtās informācijas tiks veikta objektīva izmeklēšana, nepieciešamības gadījumā nozīmējot papildizmeklējumus pie citiem medicīnas speciālistiem. Konsultācija tiks noslēgta ar individuāla ārstēšanās plāna izveidi.

Saki savām sāpēm “NĒ!”. Tava labsajūta ir tavas dzīves kvalitātes veidotājs.