Piesakies jaunumiem!
+
EA popup logo Piesakies jaunumiem!
Paldies, Jūsu e-pasts un personīgo datu apstrādes apstiprinājums ir saņemts!
Paldies! Lai pieteikuma process būtu pabeigts, nosūtījām apstiprinājuma e-pastu uz jūsu norādīto e-pasta adresi! Lūdzam to apstiprināt!
Saņem EUROAPTIEKAS īpašos piedāvājumus un jaunākās aktualitātes e-pastā! Lūdzu norādi savu epastu:
* Ja esi Euroaptieka Medus kartes īpašnieks, norādi Medus kartes numuru zemāk:
944038470300
Mājas lapa Farmaceita padomi Tavai veselībai Sāpes Ātrā reaģēšanas ABC pret sāpēm!

Ātrā reaģēšanas ABC pret sāpēm!

07-06-2017
Atra reaesanas ABC pret sapem

Pastāv uzskats, ka, it īpaši stiprā dzimuma pārstāvjiem, spēja ciest sāpes lepni sakostiem zobiem ir vīrišķības pazīme. Tāpat bieži ir dzirdēts, ka labāk pamocīties, nekā bojāt organismu ar ķīmiskām zālēm. Tomēr jāteic, ka šie priekšstati ir nepamatoti. Mediķi atzīst, ka ciest sāpes ir kaitīgi, – ilgstoši paciestas, tās var novest pie orgānu bojājumiem.

Pats būtiskākais ir tas, ka sāpes ir tikai simptoms un tām vienmēr ir iemesls. Cēloņi var būt daudzi un dažādi, un, pirms dzert kārtējo pretsāpju tableti, svarīgi noskaidrot, kas pie vainas ir šajā konkrētajā reizē. Piemēram, galvassāpes var izraisīt augsts asinsspiediens, un, ja tas netiek laikus diagnosticēts un ārstēts, var būt bīstams dzīvībai. 

Sāpes ir pirmais signāls – pārbaudi veselību!

Savukārt, ja cēlonis ir zināms, vislabāk nepatīkamās sajūtas novērsīs speciālie medikamenti, ko ieteicis ārsts. Daudzi labi zina, kas ir muguras sāpes, un kaut reizi mūžā pēc lielākas fiziskas slodzes ir jutuši stīvumu vai diskomfortu sapūstas muguras, plecu vai kakla dēļ. Sāpes mugurā īpaši bieži mēdz piemesties vasarā, kad strādājam vasarnīcā, lauku mājās un aktīvi atpūšamies. Arī šajā gadījumā ir svarīgi noskaidrot sāpju iemeslu. Protams, pie fiziska darba nepieradušam cilvēkam pēc dažu dienu slodzes var sāpēt muskuļi, un tādā gadījumā uztraukumam nav pamata – te labi palīdzēs ziedes, plāksteri, viegla masāža un pretsāpju medikamenti. Taču nereti iemesls ir muguras nervu iekaisums, un tad palīdz B grupas vitamīni, kas veicina normālas vielmaiņas procesus nervu šūnās. Pētījumos atzīts, ka lielās devās B1, B6 un B12 vitamīniem piemīt sāpes mazinošas īpašības. 

Ja mugura sagādā problēmas, protams, bez medikamentiem neiztikt. Nekavējoties vari sākt lietot lokālos pretsāpju līdzekļus (gelus, plāksterus), kas mazina nepatīkamās sajūtas un iekaisumu. Tomēr ir gadījumi, kad šādas sāpes signalizē par nopietnu kaiti. Ja tās nepāriet 10–14 dienās, jādodas pie ģimenes ārsta.

Profilaksei ieteicams

  • Muguras sāpju gadījumā nedrīkst sēdēt karstā vannā un sildīt muguru ar citiem līdzekļiem (piemēram, elektrisko sildītāju). Pirmā reakcija var būt patīkama (jo muskuļi atslābst), bet nākamajā rītā bieži vien nevar vairs pat pakustēties. 
  • Jānosaka saudzīgs kustību režīms, jo sāpes ir signāls, ka organismā kaut kas nav kārtībā. Nevajag censties pārvarēt sāpes un muguru noslogot vēl vairāk.
  • Pirms ķerties pie medikamentiem, ļoti svarīgi ir pievērsties veselīgam dzīvesveidam – regulāri kustēties, vingrot, izvēlēties piemērotu fizisko slodzi; neaizmirst pareizu stāju, pareizu sēdēšanu pie darba galda; gulēt uz piemērota matrača bez izgulējumiem; celt smagumus tikai ar ieliektām kājām un vismaz vienu reizi gadā iziet masāžas kursu.