Mājas lapa Farmaceita padomi Tavai veselībai Esi vesels Esi vesels un laimīgs jeb kāpēc izvēlēties uztura ...

Esi vesels un laimīgs jeb kāpēc izvēlēties uztura bagātinātājus?

07-06-2017
Esi vesels un laimigs jeb kapec izveleties uztura bagatinataju

Uztura bagātinātāji atvieglo mūsu ikdienu, darot to harmoniskāku un veselīgāku. Kā zināms, vesels cilvēks ir laimīgs. Vai uztura bagātinātāji laimes izjūtu pastiprina?

Ikdienā darbs dzen darbu, tāpēc bieži vien pierasta maltīte ir ātrās uzkodas jeb diezgan vienveidīgs uzturs. Uztura bagātinātājs, kā liecina jau nosaukums, ir tikai bagātinātājs, nevis aizvietotājs.

Kā izvēlēties?

Lai saņemtu visu nepieciešamo no uztura bagātinātāja, jāizvēlas tieši tev nepieciešamais! Pats galvenais – pievērst uzmanību sastāvdaļām un tam, vai derīgās vielas no tabletes pēc tās norīšanas nonāks asinsritē. Liela daļa uztura bagātinātāju tālāk par kuņģa skābi netiek, tāpēc no daudziem nav nekādas jēgas...

Pirmkārt, uztura bagātinātājām jābūt dabīgam. Dabīgs vienmēr ir labāks par ķīmisku, un šajā gadījumā tas nozīmē, ka līdzeklis nesatur krāsvielas, alergēnus un mākslīgos konservantus. Piedevas izmanto visiem bagātinātājiem, un tām parasti ir arī sava loma.

Otrkārt, labi multi-vitamīni ir laboratorijā testēti. Respektabla medicīnas kompānija noteikti veic vairākus laboratorijas testus, gan savus, gan neatkarīgus. Tas ir svarīgi, lai pārliecinātos, ka tavs izvēlētais uztura bagātinātājs tiešām satur to, kas tev nepieciešams. 

Treškārt, jāizdara izvēle starp tabletēm un kapsulām. Kapsulas uzskata par labākām, jo tajās visas vielas ir koncentrētāk nekā tabletē. Tomēr ir arī tabletes, kas nereti ir pat labākas par kapsulām – tās ir zarnu apvalka tabletes. To apvalks paliek neskarts līdz brīdim, kad tablete ir nonākusi līdz taisnajai zarnai, kur notiek barojošo vielu absorbcija. Tiesa, šīs tabletes ir nedaudz dārgākas, toties efektīvākas par kapsulām. 

Kas ir sastāvā?

Dabas veltes var uzņemt mikstūrās vai izvēlēties dabīgos uztura bagātinātājus. Ārstniecisko augu lietošana jebkurā gadījumā tavu veselību stiprinās un vairos labsajūtu! 

Uzmanies, izvēloties dabīgos uztura bagātinātājus! Pētījumi atklājuši, ka daudzi dabīgie bagātinātāj nesatur aktīvas dabīgās vielas, kas ir norādītas uz iepakojuma. Vēl sliktāk – tie var saturēt pat veselībai kaitīgas vielas.

Zini!

Aloe vera – augs, ko izmanto apdegumu ārstēšanai. Tas ir arī efektīvs cīņai ar infekcijām. 

Žeņšeņs – to lietoja jau senajās kultūrās, lai padarītu ķermeni jaunāku, kā arī uzlabotu vispārējo veselības stāvokli.

Ingvers – palīdz ļoti daudzos gadījumos, tai skaitā novērš nelabumu un uzlabo gremošanas sistēmas darbību.

Mellenes – uzlabo redzi, ārstē urīna sistēmas infekcijas, der pret nierakmeņiem un caureju.

Zaļās tējas ekstrakts – efektīvs, veselību uzlabojošs un nostiprinošs līdzeklis.

Ginko Biloba – viens no visvairāk pētītajiem augiem un pārsteidzoši efektīvs!

Savvaļas jamss – augs, kas lieliski noder sieviešu veselības stiprināšanai. Normalizēt hormonu daudzumu, sevišķi iedarbīgs menstruāciju un grūtniecības laikā.

Vitamīni un minerālvielas

ASV Pārtikas un zāļu asociācijas mājas lapā teikts, ka arī vitamīni un minerālvielas kalpo arī kā uztura bagātinātāji cilvēkiem ar speciālām uztura vajadzībām – gados veciem cilvēkiem, bērniem, grūtniecēm, cilvēkiem, kas sirgst ar astmu, diabētu, sirds kaitēm, hipertensiju, augsts holesterīna līmenis, stresam pakļauti cilvēki.

Antioksidanti traucas palīgā

Dabīgie uztura bagātinātāji palīdz pasargāt organismu no piesārņojuma. Piemēram, liela daļa zivju satur lielu indīgā dzīvsudraba daudzumu. Zemes ūdeņi, no kuriem ikdienas padzeras dažādi augi, ir piesārņoti ar ķimikālijām. Gaisā ir smogs, dūmi, indīgas ķīmiskas vielas, kas nonāk cilvēka organismā caur plaušām, ādu un pārtiku. Toties uztura bagātinātāji nodrošina organismam vitālu aizsardzību. Piemēram, C, D, E un visi B grupas vitamīni, kā arī enzīms CoQ 10, zivīs atrodamās taukskābes un atsevišķu augu eļļas – tie visi ir lieliski antioksidanti, kam ir liela nozīme cilvēka veselības stiprināšanā.