Piesakies jaunumiem!
+
EA popup logo Piesakies jaunumiem!
Paldies, Jūsu e-pasts un personīgo datu apstrādes apstiprinājums ir saņemts!
Paldies! Lai pieteikuma process būtu pabeigts, nosūtījām apstiprinājuma e-pastu uz jūsu norādīto e-pasta adresi! Lūdzam to apstiprināt!
Saņem EUROAPTIEKAS īpašos piedāvājumus un jaunākās aktualitātes e-pastā! Lūdzu norādi savu epastu:
* Ja esi Euroaptieka Medus kartes īpašnieks, norādi Medus kartes numuru zemāk:
944038470300
cart EUROAPTIEKA INTERNETĀ
Mājas lapa Farmaceita padomi Tavai veselībai Acu veselība Ēdot mellenes, uzlabojas redzes kvalitāte!

Ēdot mellenes, uzlabojas redzes kvalitāte!

07-06-2017
Edot mellenes uzlabojas redzes kvalitate

Šosezon, ātrāk kā citus gadus ierasts, ir sācies bagātīgs melleņu laiks. Acu aprūpes speciālists iesaka ikkatram izmantot to un bagātināt savu uzturu ar šīm vērtīgajām ogām, jo tās ne tikai būtiski sekmē redzes funkciju uzlabošanos, bet noteikti uzlabo cilvēka organisma vispārējo veselības stāvokli!

"Melleņu laikā" ikvienam cilvēkam būtu jāapēd vismaz no 200 līdz 300 gramu šo ogu dienā. Protams, būtu vēlams mellenes ēst pēc iespējas vairāk, jo tās aktīvi uzlabo cilvēka redzes kvalitāti.

Mellenēs saturošās vielas aktīvi piedalās tīklenes pigmenta veidošanā, kas arī uzlabo redzes kvalitāti! Ēdot daudz mellenes acis tiek pasargātas no noguruma, kā arī uzlabo asinsriti un asinsvadu sieniņu elastību. Mellenes satur bioloģiski aktīvu vielu flavonoīdu ar labvēlīgu ietekmi uz asinsvadu sieniņām, novēršot asinsvadu sabiezējumus, kā rezultātā samazinās risks arī uz sirdslēkmēm.

Kā liecina pētījumi, flavonoīdu grupā ietilpst  dabiskais antioksidants – antocianīns, kas būtiski veicina šūnu atjaunošanos un pat pasargā no pāragras novecošanas.  Šie komponenti ir kā dabīgās organisma antibiotikas.

Tāpat mellenes satur  vēl vērtīgus vitamīnus un minerālvielas, to skaitā arī cinku, kāliju, A-provitamīnu, Beta keratīnu. 

Tādejādi lietojot mellenes uzturā – mēs uzlabojam procesus smadzeņu darbībā, jo smadzenes ar asinsriti nodot tālāko informāciju uz visu organismu, kas ietver arī acis. Piemēram - kavē kataraktas attīstību.

Arī cilvēkiem bez manāmām redzes problēmām nevajadzētu gaidīt, kad redzes kvalitāte pasliktināsies, bet jau šobrīd izmantot aktīvo melleņu laiku. Tomēr cita starpā mellenēs esošo flavonoīdu var "sastapt" arī kakao pupiņās, vīnogās, zaļajā tējā, sarkanvīnā, dažādās augļu mizās, kāļos un tomātos. Antocianīns ir ogās, augos, augļos vai dārzeņos, kuri ir violetā un zilā krāsā.

Nav jācer uz brīnumiem, mellenes diemžēl nespēs uzlabot cilvēku acu dioptrijas un neļaus izvēlēties brilles, vai kontaktlēcas ar vājāku stiprumu. Mellenes noteikti vairāk ir jālieto uzturā kā profilakses līdzeklis un jo vairāk, jo labāk!