Mājas lapa Farmaceita padomi Tavai labsajūtai Veselīgs dzīvesveids Farmaceita ieteikumi DROŠAI FESTIVĀLU VASARAI

Farmaceita ieteikumi DROŠAI FESTIVĀLU VASARAI

01-06-2017
Farmaceita ieteikumi DROSAI FESTIVALU VASARAI

Drošai festivālu vasarai

Vasara tradicionāli ir atvaļinājumu un vasaras brīvlaika laiks, kad cilvēki izvēlas aktīvu atpūtu pie dabas, kā arī apmeklē dažādus pasākumus, koncertus un festivālus pēc savas gaumes un ieskatiem. Festivāli parasti tiek rīkoti vairākas dienas, tāpēc jo būtiskāk ir nodrošināt līdzi pirmās palīdzības aptieciņu.

Lai izvairītos no saules apdegumiem, līdzi noteikti jāņem saules aizsargkrēms ar ādas tipam piemērotu UVB un UVA aizsardzības faktoru. Aizsardzības faktoru ieteicams izvēlēties pēc iespējas augstāku un atjaunot krēmu uz ādas aptuveni pēc 2 stundām vai pēc katras peldes ūdenī. Pēc sauļošanās noteikti ir jālieto mitrinošs krēms, lai “nomierinātu” ādu. Ja tomēr saule “apsvilinājusi”, pēc iespējas ātrāk āda jāatvēsina ar pantenolu saturošām putām, kas mazinās ādai nodarīto bojājumu un palīdzēs tai ātrāk atjaunoties. Vēlāk ieteicams ādu palutināt ar pantenolu saturošu krēmu, kas veicina ādas reģenerāciju.

Festivāli lielākoties notiek brīvā dabā, tāpēc vakara stundās noderēs aizsardzība pret odiem, kas var sabojāt jauko vakara noskaņu. Šim nolūkam domāti dažādi pretodu aerosoli, kas atbaida uzmācīgos kukaiņus (pat līdz 8 stundām). Turklāt, daži no šiem līdzekļiem ir radīti aizsardzībai arī pret ērcēm.

Komplektējot līdzi ņemamo aptieciņu, pirmās nepieciešamības preces noteikti būs dezinfekcijas līdzekļi un plāksteri, lai nodrošinātu brūču, noberzumu un tulznu kvalitatīvu apstrādi un izvairītos no infekcijas iekļūšanas brūcē, kā arī pretsāpju līdzekļi un medikamenti alerģijas simptomu mazināšanai. Tā kā šajā laikā tiek mainīta ierastā vide un ēšanas paradumi, ieteicami arī līdzekļi gremošanas uzlabošanai. Drošības labad aptieciņā vietu vajadzētu paredzēt arī aktivētās ogles tabletēm, kas palīdz novērst simptomus, kas saistīti ar pārtikas saindēšanos, kas ir īpaši aktuāla karstā laikā.

Ja tomēr iepriekšējā vakarā ir sanācis lietot vairāk alkohola kā organisms spēj izturēt, un no rīta jāmostas ar sliktu pašsajūtu un galvassāpēm, lieti noderēs līdzekļi, kas paredzēti paģiru sindroma mazināšanai. Tie palīdzēs mazināt nepatīkamos simptomus, lai atkal varētu izbaudīt pasākuma nākamo dienu.

Festivāli noteikti ir tas laiks, kad cilvēki ir atslābinājušies un atpūtušies, kā arī atvērti jauniem romantiskiem piedzīvojumiem, tāpēc, domājot par drošu seksu, līdzi esoša prezervatīvu paciņa būs garantija tam, ka otrā rītā nebūs satraukumā jādomā par neplānotas grūtniecības iestāšanos vai seksuāli transmisīvajām slimībām.

Ar hroniskām saslimšanām sirgstošos aicinu paņemt līdzi visus nepieciešamos medikamentus, lai ierodoties festivāla vietā, negaidītu nepatīkams pārsteigums, ka vajadzīgās zāles ir aizmirstas mājās, bet aptiekas tuvumā aptiekas nav.

Novēlu patīkami pavadīt laiku un šovasar izbaudīt ikkatru pasākumu droši un bez nepatīkamiem pārsteigumiem!

Daina B., farmaceite