Problemātiska āda

01-06-2017
Problematiska ada

Nevienam nav noslēpums, ka cilvēks ar sliktu, nekoptu sejas ādu visās jomās, tai skaitā arī darba tirgū, saņem zemāku novērtējumu nekā vizuāli koptais. Problemātiska āda nav ne slimība, ne diagnoze, tā ir iedzimta ādas tipa īpatnība, un, ja par to iemācās pareizi rūpēties, iespējams acīm redzami uzlabot savu izskatu. Izsenis āda ir salīdzināta ar veselības spoguli, un tā ir patiesība. Ādas problēmas var izraisīt gan traucējumi kuņģa un zarnu trakta darbībā, gan problēmas endokrīnajā sistēmā, gan ginekoloģiskas un infekciju slimības. Tāpēc, ķeroties pie ādas uzlabošanas, vispirms jānoskaidro, vai to iemesls nav kāda slimība. Svarīgi ir pieņemt, ka pareizai kopšanai jābūt ilgstošai, nevis kampaņveidīgai – jo vēlamo rezultātu var sasniegt tikai tā.

Informācijai

  • Taukainas ādas galvenās problēmas: pastiprināta taukainība, paplašinātas poras, pūtīšu, komedonu un zemādas cistu veidošanās. Labā ziņa ir tāda, ka sievietes ar šādu ādu ilgāk izskatās jaunas, jo krunciņas veidojas vēlāk. 
  • Sausā tipa problēmas: sausums, lobīšanās, velkoša sajūta.
  • Gan taukaina, gan sausa āda var ciest no pārlieka mitruma zuduma (dehidratācijas), kā arī no pārlieka jutīguma.
  • Veselīgs un sabalansēts uzturs ieteicams ne tikai tiem, kas rūpējas par svaru, bet arī problemātiskas ādas gadījumā. Jaunākie pētījumi rāda, ka sejas stāvokli var pasliktināt tādi produkti kā cūkgaļa, pilnpiens, saldumi un kviešu izstrādājumi. Savukārt labo produktu sarakstā ir zivis, augļi, dārzeņi un graudaugi. Bieži vien taukainas, problemātiskas ādas gadījumā tiek vainota ērcīte Demodex folliculorum, bet tikai retu reizi tas ir pamatoti. Šī ērcīte ir t.s. normālās mikrofloras iedzīvotāja, tā ir sastopama uz ikviena cilvēka ādas un var radīt problēmas, tikai savairojoties ļoti lielā daudzumā.

Konsultēja dermatoloģe Lauma Valeine,
skaistuma klīnika “4. dimensija”