Mājas lapa Farmaceita padomi Tavai labsajūtai Sejas kopšana Attīrīt, aizsargāt un mitrināt!

Attīrīt, aizsargāt un mitrināt!

01-06-2017
Attirit aizsargat un mitrinat

Saule! Pludmale! Pikniki! Vēja zuzināšana! Bet pēc pirmajām jautri pavadītajām dienām tavu prieku par saulaino vasaru aptumšo un lielisko izjūtu karuseli apstādina ne visai iepriecinošs ādas izskats. “Svarīgi atcerēties, ka tieši vasarā apkārtējā vide spēcīgāk ietekmē ādu un nereti veicina un izraisa dažādas vizuāli neestētiskas problēmas. Lai tā nenotiktu un, lai āda iemīlētu vasaru tieši tāpat kā mēs, ir jāievēro daži svarīgi noteikumi, un āda vienmēr jutīsies lieliski,” atzīst Veselības centra 4 saistītā uzņēmuma  Capital Clinic Riga dermatoloģe Linda Kapteine.

Saules radiācija izraisa brīvo radikāļu veidošanos, kas bojā ādas šūnu normālu darbību un izraisa priekšlaicīgu novecošanos (pigmentācija, paplašināti kapilāri, grumbiņas), ādas apsārtumu un lobīšanos. No vienas puses, jūras sāļais ūdens var veicināt ādas sausumu, bet no otras puses, pastiprinātas svīšanas rezultātā āda var kļūt taukaināka, aizsprostoties poras, savairoties mikroorganismi un līdz ar to- pastiprināti veidoties komedoni un iekaisīgi izsitumi uz ādas. Tāpēc svarīgi ādu rūpīgi kopt un aizsargāt ikdienā. Izvēlies gadalaikam atbilstošu kosmētiku. Krēmus ieteicams nomainīt pret pieniņu, krēmu, želeju vai toniku, kuru konsistence ir šķidrāka.

Karstajās vasaras dienās īpaša vērība jāvelta ādas attīrīšanai. Turklāt jāizvēlas ādas tipam atbilstoši attīrošie līdzekļi. Sausam ādas tipam piemērota būs hidrofīla eļļa, attīrošs pieniņš vai krēms, savukārt, kombinētam un taukainam ādas tipam noderēs attīrošas putas vai gēli. Lieliski piemēroti taukainas ādas attīrīšanai ir gēli ar baktericīdu iedarbību. Pēdējā laikā dermatologi iesaka Bioderma micelāro attīrošo ūdeni vai gēlu. Katram ādas tipam ir savs, īpaši pielāgots micelārais attīrošais ūdens, un tie visi attīra ādu maigi, saglabājot aizsargājošo hidrolipīdu slāni. Taukainai un kombinētu ādai piemērotais attīrošais ūdens iedarbojas antibakteriāli, mazina tauku sekrēciju un regulē to kvalitāti. Savukārt jutīgai ādai paredzētā ūdens sastāvā esošais gurķu ekstrakts nomierina ādu.

It īpaši pirms sauļošanās, lai iegūtu vienmērīgāku iedegumu, ir ieteicams veikt pīlingu. Pirmkārt vasarā svarīgi ādu aizsargāt no saules kaitīgās iedarbības ar atbilstošu aizsargkrēmu, kas sniedz aizsardzību gan pret UVB, gan UVA stariem, kā arī garantē ādas šūnu un to struktūru aizsardzību. Mūsdienās aizsardzība pret UVB starojumu ir sasniegusi augstu pakāpi, it īpaši produktos ar aizsargfaktoru 50+. Piemēram, BIODERMA Photoderm aizsarglīdzekļi satur dabiskas, aktīvas vielas, kas aizsargā šūnu DNS par 99,6% un stimulē to dabiskās aizsargspējas. Līdz šim aizsardzība pret UVA stariem, kas veicina paātrinātu ādas novecošanos un ādas vēzi, bija nepietiekama. Tomēr tagad BIODERMA pētnieki ir radījuši jaunu saules aizsargfiltru sistēmu, kas garantē konstantu, līdzsvarotu aizsardzību gan pret UVA, gan UVB stariem atbilstoši Eiropas Savienības vadlīnijās izvirzītajām prasībām saules aizsarglīdzekļiem. Lietojot saules aizsargkrēmu sejai, ieteicams to izvēlēties atbilstoši ādas tipam, piemēram, rozācijas gadījumā uz to norāda burti- AR, bet kombinētai un taukainai ādai- AKN. Visi Photoderm aizsarglīdzekļi pret sauli satur īpašu patentētu Cellular BIOprotection® kompleksu, kas, pateicoties dabiskām aktīvajām vielām, aizsargā šūnu DNS par 99,6% un stimulē to dabiskās aizsargspējas. Tādējādi āda tiek aizsargāta gan uz virsmas, gan dziļumā.
Arī pēc sauļošanās āda ir jāpalutina ar atbilstošiem kosmētiskiem līdzekļiem. Tie palīdzēs saglabāt iedegumu, samazinās apsārtumu un mitrinās ādu.

Vasarā ādai īpaši nepieciešama aktīva mitrināšana, ko nodrošina kosmētiskie līdzekļi ar sastāvā esošiem avokado un džodžobas ekstraktiem, kolagēnu, keramīnu, retinolu, E, C vitamīnu, betakarotīnu. Dienā ieteicams izdzert aptuveni divus litrus ūdens, kas nodrošinās teicamu sejas krāsu un novērsīs ādas lobīšanos. Ikdienā noderēs termālais ūdens vai BIODERMA Sensibio dermatoloģiskais ūdens, ko nepieciešamības gadījuma var uzsmidzināt arī uz grima. Nelieto barojošus un hormonus saturošus krēmus, jo to sastāvā ir vielas (bergamotes eļļa), kas palielina saules starojuma iedarbību.

Pašrocīgi necīnies ar pumpām, jo karstajā laikā tās var iekaist vēl vairāk, kā rezultātā izveidoties neglītas rētas. Mājas apstākļos nevajadzētu veikt radikālas sejas ādas attīrīšanas procedūras un nelikt skābi saturošas maskas, jo saules un vēja novājinātā āda var neparedzēti reaģēt, un gaidītais efekts pārvērsties defektā. Tā kā vasarā parādās plašāks kosmētisko līdzekļu klāsts saistībā ar sauļošanos, nereti sastopami akūti ādas alerģiski iekaisumi, ko izraisījusi kosmētisko līdzekļu un saules mijiedarbība, tāpēc pirms jaunu produktu iegādes vēlams konsultēties ar speciālistu.
Vasarā rūpēties par ādu ir bezgala viegli! Galvenais nosacījums- sevi mīlēt un rūpēties par sevi! Pateicībā par šīm rūpēm, tava āda vienmēr būs lieliskā formā, un tu ar prieku izbaudīsi katru saulaino dienu.

Informāciju sagatavoja Ilze Apine, Veselības centra 4 sabiedrisko attiecību speciāliste