Piesakies jaunumiem!
+
EA popup logo Piesakies jaunumiem!
Paldies, Jūsu e-pasts un personīgo datu apstrādes apstiprinājums ir saņemts!
Paldies! Lai pieteikuma process būtu pabeigts, nosūtījām apstiprinājuma e-pastu uz jūsu norādīto e-pasta adresi! Lūdzam to apstiprināt!
Saņem EUROAPTIEKAS īpašos piedāvājumus un jaunākās aktualitātes e-pastā! Lūdzu norādi savu epastu:
* Ja esi Euroaptieka Medus kartes īpašnieks, norādi Medus kartes numuru zemāk:
944038470300
cart EUROAPTIEKA INTERNETĀ

Problēma – celulīts

01-06-2017
Problema celulits

"Celulītu var un vajag apkarot," uzskata speciālists, zinātņu doktors Aleksejs Ņemčenko. "Ir daudz diskutēts par to, vai celulīts ir slimība vai nav, tomēr pēdējā laikā arvien vairāk mediķu uzskata, ka tas nav tikai kosmētisks defekts vien, tāpēc celulīta radītās izmaiņas ir jāārstē."

Mazliet no vēstures

Interesanti, ka eiropiešu sievietēm celulīts ir bijis raksturīgs jau gadsimtiem ilgi. Tas uzskatāmi attēlots Rubensa, Ticiāna, Rembranta, Veronezes un citu mākslinieku darbos. Dažās skulptūrās celulītu var pat aptaustīt – tik precīzi atveidoti visi ādas negludumi. Acīmredzot tolaik apelsīna miziņas ādu neuzskatīja par defektu. Dāmas sadzīvē reti atsedza tās ķermeņa daļas, kur celulīts mēdz veidoties. Peldkostīmi bija līdz ceļiem, seksam pāri lielākoties nodevās tumsā, bet ikdienā kuplie, garie dāmu svārki apslēpa trūkumus, tāpēc vairāk kopta tika seja, pleci, kakls, krūtis. Domājams, ka celulīts daudzām sievietēm bija stipri izteikts, jo to veicināja iespīlēšanās korsetēs. Kopš pagājušā gadsimtā mode ir mainījusies, kuplās formas vairs nav cieņā, valda vēlme pēc gludas, tvirtas ādas visās ķermeņa daļās, tāpēc celulītam ir pieteikts karš.

Šūnās sagūstītie tauki

Celulītu, kas galvenokārt raksturīgs sievietēm, izraisa pārmaiņas ādas un zemādas taukaudu struktūrā. Tajās ķermeņa daļās, kur veidojas celulīts, ir atšķirīgi kolagēna audi, to uzbūve līdzinās bišu šūnām. Šūniņās sakrājas tauki ar toksīniem, bet tās neaizpildās vienmērīgi, kolagēns izstaipās, tiek nospiesti atsevišķi apvidi, kas apgrūtina limfas atteci un vielmaiņas galaproduktu izvadīšanu, rodas šķidruma aizture. Hormoni, kas atbildīgi par tauku izvadīšanu, nevar sasniegt celulīta skartās šūnas, un tur ir augsta toksīnu koncentrācija. Šūnu sieniņas kļūst biezākas un cietākas, kas vēl vairāk apgrūtina tauku izvadīšanu. Pētījumos, kas veikti Milānas universitātē, secināts, ka toksīni un uzkrātā šķidruma radītais spiediens var ar laiku izraisīt šūnu bojāeju.

Palīdz vibromasāža

Ir ļoti daudz paņēmienu, kā apkarot celulītu – mājās, kosmētikas salonos vai medicīnas centros. "Celulīta problēmu risināšanai es savā praksē izmantoju vibromasāžu, kas vienlaikus ļauj panākt divējādu rezultātu," stāsta A. Ņemčenko, "no vienas puses, tā ļauj mīkstināt cietos tauku sabiezējumus, līdz ar to mainās arī pašu šūniņu struktūra, tās kļūst elastīgākas, tādējādi āda kļūst tvirtāka un gludāka. No otras puses, vibrācijas iedarbība, kas mērķtiecīgi orientēta uz limfmezgliem, atjauno aktīvu limfas atteci, atbrīvojas nospiestie kapilāri, kas līdz šim bija izslēgti no vielmaiņas procesa."

Jāpārskata ieradumi

Ja grib, lai celulīts neatjaunotos, nākas šo to mainīt savā dzīvesveidā. Svarīgi ir valkāt pietiekami brīvus apģērbus un dot saviem muskuļiem gana daudz darba. Ne mazāk būtiski ir ievērot racionālu ēšanas režīmu, piemēram, ieturēt maltītes trīsreiz dienā – astoņos no rīta, vienos dienā un sešos vakarā, bet vēlāk vairs neēst. Vēlams, lai starp ēdienreizēm būtu piecu stundu pārtraukums. Jābūt līdzsvaram starp uzņemtajām un patērētajām kalorijām.

Celulītu veicina

  • nelabvēlīga ekoloģiskā situācija;
  • iedzimta nosliece;
  • pastāvīgs stress;
  • nepareizs uzturs (liels dzīvnieku valsts tauku un ogļhidrātu īpatsvars, maz svaigu augļu un dārzeņu, vitamīnu trūkums);
  • hormonālas pārmaiņas organismā, ko izraisa dabiski procesi vai slimības;
  • smēķēšana, alkohola lietošana;
  • spiedoša apģērba valkāšana.