Piesakies jaunumiem!
+
EA popup logo Piesakies jaunumiem!
Paldies, Jūsu e-pasts un personīgo datu apstrādes apstiprinājums ir saņemts!
Paldies! Lai pieteikuma process būtu pabeigts, nosūtījām apstiprinājuma e-pastu uz jūsu norādīto e-pasta adresi! Lūdzam to apstiprināt!
Saņem EUROAPTIEKAS īpašos piedāvājumus un jaunākās aktualitātes e-pastā! Lūdzu norādi savu epastu:
* Ja esi Euroaptieka Medus kartes īpašnieks, norādi Medus kartes numuru zemāk:
944038470300
cart EUROAPTIEKA INTERNETĀ

Ko darīt, ja plaisā pēdas?

01-06-2017
Ko darit ja plaisa pedas

Vasarā pēdas apkārtējo skatieniem atklājas ik dienu, tāpēc to kopšanai ieteicams pievērst vairāk uzmanības. Jo īpaši tāpēc, ka karstais gaiss, ielas un lauku putekļi nelabvēlīgi ietekmē atklāto ādu, un tā izžūst un sāk plaisāt. Pēdu veselība ir ļoti būtiska ne tikai no estētiskā viedokļa. Jau tālā senatnē austrumu tautas zināja, ka pēdās atrodas visi ķermeņa dzīvībai svarīgie punkti. Ar pēdu punktu masāžas palīdzību cilvēkiem tika ārstēti iekšējie orgāni un stimulēta to darbība. Mūsu pēdās atrodas neskaitāmi nervi, kā arī 250 000 sviedru dziedzeru. Lūk, daži padomi, kas palīdzēs saglabāt tavas pēdas skaistas un veselas:

  • Konsultējies ar aptiekāru, kurš tev ieteiks speciālu krēmu cīņai ar plaisāšanu.
  • Ja papildus plaisām pēdās ir dedzinoša un niezoša sajūta, iespējams, vainīga ir sēnīšu infekcija, un tad ir jāvēršas pie dermatologa. Aptiekās ir nopērkami līdzekļi sēnīšu infekcijas profilaksei.
  • Ieteicams nēsāt apavus no dabiska materiāla, ar labu gaisa cirkulāciju un piemērota izmēra. Vislabākās ir slēgtas kurpes, jo iešļūcenēs papēži apdauzās, un tad tiem nepieciešama īpaša kopšana.
  • No 25 gadu vecuma (veselības problēmu gadījumā jau agrāk) 1 reizi mēnesī būtu ieteicams apmeklēt pedikīra speciālistu.
  • Veicot pedikīru mājās, svarīgi ievērot, ka kāju vīle jālieto vienīgi uz sausas ādas, arī nagi jāapstrādā sausi. Ja pēdas ir saplaisājušas, tās jāvīlē paralēli plaisām. Nagi jāapvīlē ik pēc 10 dienām, atstājot 2–3 milimetrus maliņu. Nagi jāvīlē taisni, bet to maliņas – 45 grādu leņķī.

Kājas ik dienu kārtīgi jāaprūpē: jānomazgā, jānosusina un jāieziež ar piemērotu krēmu. Pavasarī un vasarā to ieteicams veikt 2 reizes dienā: no rīta (mitrinošs krēms) un vakarā (barojošs krēms).