Tēma: VĪRIEŠA VESELĪBA

Uroloģijas nedēļa no 25. līdz 29. septembrim

Ikgadējā Starptautiskā uroloģijas nedēļa, kas šogad tiek atzīmēta laikā no 25. līdz 29. septembrim, aicina aktualizēt uroloģiskās veselības jautājumus, pievērst uzmanību uroloģiskajām slimībām un tās savlaicīgi diagnosticēt, vēršoties pie speciālista. Tā kā uroloģiskās slimības ir vienas no visvairāk sastopamajām saslimšanām, par kurām daudzi kautrējas runāt un kuru pirmos simptomus visbiežāk ignorē, “Euroaptieka” sadarbībā ar Rīgas 1. slimnīcas ārstu uroloģi Egitu Deini atbild uz svarīgākajiem jautājumiem.  

Lasīt tālāk

Vīrieša otrā sirds jeb vairāk par prostatu...

Vīrieša otrā sirds jeb vairāk par prostatu...

Jaunības gados vīrietim raksturīgas dažādas traumas, kas saistīts ar ļoti aktīvu un pārgalvīgu dzīvesveidu. Ņemot vērā vīriešu bezatbildīgāko attieksmi pret savu veselību otrajā vietā ierindojas seksuāli transmisīvās slimības, t. sk. HIV/AIDS ir vairāk izplatīts vīriešu vidū. Trešo vietu ieņem tikai stiprajam..

Lasīt tālāk

Zāles pret vīrietības norietu

Zāles pret vīrietības norietu

Kā atpazīt un ārstēt vīriešu klimaksu, stāsta klīniskās slimnīcas «Gaiļezers» urologs Rolands Dāle. Sievietēm aptuveni 45–50 gadu vecumā iestājas klimakss jeb menopauze, jo pakāpeniski pārstāj darboties olnīcas. Sievietes organismā sāk trūkt olnīcu producēto hormonu, galvenokārt estrogēnu, un tos veselības un dzīves kvalitātes...

Lasīt tālāk

Prostatas slimības

Prostatas slimības

Tā dēvētā „vīriešu slimība” ir prostatas iekaisums, ko biežāk konstatē gados jauniem vīriešiem. Arī prostatas labdabīgs audzējs – prostatas hiperplāzija jeb adenoma ir tikai vīriešiem raksturīga kaite. Tā lielākoties piemeklē vīriešus pēc 40, bet 60 – 65 gadu vecumā tā novērojama jau ap 30 procentiem, pēc dažu autoru atzinuma – pat 50 - 60 procentiem.

Lasīt tālāk

Atpakaļ Uz priekšu