Tēma: PAR SĀPĒM

Sāpes - lielākā veselības aprūpes problēma.

Pētījumu rezultāti par sāpju problēmas aktualitāti Eiropā liecina, ka sāpes ir lielākā veselības aprūpes problēma. Katrs piektais cilvēks cieš no hroniskām sāpēm.  

Lasīt tālāk

Teips kā glābējs un profilaksei

K-teipošana jeb kinezioloģiskā teipošana ir tehnika, kas atbalsta un stabilizē locītavas un muskuļus, vienlaicīgi netraucējot asins un limfas cirkulācijai un neierobežojot kustības. To izmanto arī traumu novēršanai un tūskas mazināšanai.

Lasīt tālāk

SAKI SAVĀM SĀPĒM “NĒ!”

Katrs no mums sāpes uztver atšķirīgi. Sāpes ir brīdinātājs, ka ar mūsu organismu kaut kas nav kārtībā. Nepatīkamu sāpju dēļ, tiek ietekmēta ne tikai mūsu fiziskā labsajūta, bet arī emocionālā labsajūta, radot depresīvu noskaņojumu, nīgrumu, nespēju priecāties un neapmierinātību. Lai novērstu to, galvenais mērķis ir atgūt labo pašsajūtu, kas bieži vien nav viegls uzdevums, jo sāpju cēlonis var nebūt uzreiz pamanāms un atrodams.    Mūsu nervu sistēma ne tikai uztver sāpes, bet arī spēj tās modulēt, padarot stiprākas vai vājākas intensitātes, plašāka vai mazāka apjoma. Hronisku jeb ieilgušu sāpju gadījumā svarīgi saprast sarežģītos sāpju veidošanās iemeslus un mehānismus, tādējādi radot iespējas novērst vai atvieglot sāpes. Cīņā ar sāpēm mums var līdzēt  algologi  - ārsti, kuri palīdz mazināt sāpes un atrod piemērotāko risinājumu tām, ievērojami uzlabojot pacienta pašsajūtu.  

Lasīt tālāk

Uzveic sāpes

Uzveic sāpes

Sāpes norāda uz izmaiņām kādā orgānā. Tas būtībā ir aizsardzības reflekss, kas sig­na­lizē par briesmām un par audu bojājumiem. Ilgstošas sāpes var būt par iemeslu cilvēka psihes un uzvedības izmaiņām, miega traucējumiem, paaugstinātam asins­spie­die­nam, ēstgribas traucējumiem un citu orgānu funkciju izmaiņām. 

Lasīt tālāk

Kā rīkoties, kad sāp mugura?

Kā rīkoties, kad sāp mugura?

Sāpes, ko sajūt cilvēks, brīdina: kaut kas organismā nav kārtībā! Tās ir kā sargsuns, kas iesaka laikus pievērst uzmanību savam organismam. Sāpju slieksnis cilvēkiem ļoti atšķirīgs: vieni vaimanā, kad pirkstā ierauj skabargu, citi itin mierīgi pārcieš locītavu saišu sastiepumu, pat nemeklējot speciālistu palīdzību.

Lasīt tālāk

Ātrā reaģēšanas ABC pret sāpēm!

Ātrā reaģēšanas ABC pret sāpēm!

Pastāv uzskats, ka, it īpaši stiprā dzimuma pārstāvjiem, spēja ciest sāpes lepni sakostiem zobiem ir vīrišķības pazīme. Tāpat bieži ir dzirdēts, ka labāk pamocīties, nekā bojāt organismu ar ķīmiskām zālēm. Tomēr jāteic, ka šie priekšstati ir nepamatoti. Mediķi atzīst, ka ciest sāpes ir kaitīgi, – ilgstoši paciestas, tās var novest pie orgānu bojājumiem.

Lasīt tālāk

Kādi ir izplatītākie kakla sāpju cēloņi?

Kādi ir izplatītākie kakla sāpju cēloņi?

Paraudzīsimies tuvāk uz izplatītākajiem kakla sāpju cēloņiem. Tas palīdzēs jums atpazīt riskantākās situācijas, kuras varētu būt par cēloni kakla un muguras problēmām. Ja potenciāli riskantāko situāciju atpazīšana kļūst par ieradumu, jūs variet viegli izvairīties no ievainojumiem.

Lasīt tālāk

Atpakaļ Uz priekšu