Tēma: DIABĒTA SKOLA

Pasaules diabēta diena: sieviešu saslimstība pieaug – vienai no 10 ir cukura diabēts

 Pasaules diabēta diena: sieviešu saslimstība pieaug – vienai no 10 ir cukura diabēts

  Dzīves laikā iegūtais jeb 2. tipa diabēts ir visizplatītākais, un tas ir 90% no kopējā diabēta pacientu skaita. Tāpēc katru gadu Pasaules diabēta dienā 14. novembrī pastiprināti tiek aktualizēti jautājumi par šo slimību un tās laicīgu diagnostiku. Šogad novembris pasaulē tiek aizvadīts ar lozungu “Sieviete un diabēts”, kas aktualizē sieviešu zināšanas par diabētu, tā riskiem un izaicinājumiem, īpaši grūtniecības laikā  

Lasīt tālāk

Redze un diabēts

Šobrīd Latvijā ir reģistrēti gandrīz 87000 diabēta pacientu, no kuriem 82000 ir tieši 2.tipa cukura diabēta pacienti. Statistika ir ļoti skarba - katru gadu par 3000 pieaug reģistrēto pacientu skaits. Pēdējā laikā palielinās arī bērniem saslimstība. Lielā mērā slimība ir saistīta ar mazkustīgu dzīvesveidu, lieko svaru un neveselīgu uzturu.

Lasīt tālāk

Vai Tu zini, kas ir cukura diabēts?

Lai sabiedrībā popularizētu veselīga dzīvesveida nozīmi, EUROAPTIEKA jau otro gadu novembrī organizē “Diabēta skolu”, ar mērķi informēt par to, kā izvairīties no saslimšanas ar II tipa diabētu, kā arī jau esošajiem diabēta pacientiem piedāvāt iespēju iegūt informāciju par slimības norisi, papildinot to zināšanas par cukura diabētu.

Lasīt tālāk

Redzeslokā CUKURA DIABĒTS

Redzeslokā  CUKURA DIABĒTS

EUROAPTIEKA turpina DIABĒTA SKOLU, kuras ie­­t­va­ros ne tikai sniedzam informāciju, kā izvairīties no saslimšanas ar II tipa diabētu, bet arī dodam padomus jau esošajiem diabēta slimniekiem, kā ikdienā atvieglot slimības norisi.  

Lasīt tālāk

Saslimstība ar diabētu Latvijā pieaug

Piecu gadu laikā Latvijā esošo cukura diabētiķu skaits pieaudzis par 14 000 cilvēku, turklāt ik gadu pieaug arī bērnu saslimstība, liecina Slimības profilakses un kontroles centra dati. Lai aktualizētu ar diabētu saistītās problēmas, novembris visā pasaulē noteikts kā diabēta mēnesis, un tā ietvaros EUROAPTIEKA jau otro gadu aicina cilvēkus apmeklēt “Diabēta skolu”.

Lasīt tālāk

Atpakaļ Uz priekšu