Tēma: BŪT VESELAM

Papildini D vitamīna krājumus

EUROAPTIEKĀS pieejams jaunums - DLUX1000 uztura bagātinātājs ar saldinātāju (aerosols).  

Lasīt tālāk

Mūsdienīga atpūtnieka aptieciņa: kam tajā noteikti jābūt?

Mūzikas festivāls, brīvdabas koncerts, pilsētas svētki vai vienkārši izbraukums zaļumos ar ģimeni vai draugiem. Lai bezrūpīgo atpūtu nenomāktu neplānotas raizes, vēlams, lai pa rokai būtu maza aptieciņa ar pirmās nepieciešamības precēm, iesaka “Euroaptiekas” farmaceite Daina Bulmeistere.  

Lasīt tālāk

Raidījuma “Dzīvīte studijā” – saruna ar Ingrīdu Circeni un Rutu Bagdonaviču par būtisko veselības jomā

Viesojoties “Dzīvītes” studijā, “Euroaptiekas” veselības projektu vadītāja Ruta Bagdonaviča kopā ar ārsti, galveno ginekoloģi “MFD Veselības grupā” un bijušo veselības ministri Ingrīdu Circeni piedalījās sarunā par problēmām veselības nozarē Latvijā. Būtiskākās no tām ir iedzīvotāju pašu ne īpaši vērīgā attieksme pret savu veselību, kā arī informācijas trūkums un mīti par medikamentu pieejamību, īpaši runājot par valsts kompensējamām zālēm.   

Lasīt tālāk

Iedzīvotāji Latvijā slēpj savas veselības problēmas no ģimenes locekļiem

Lai gan kopumā dažādas intensitātes sāpes starp Baltijas valstīm visbiežāk piedzīvo Latvijas iedzīvotāji, viņu ģimenēs tas tiek apspriests visretāk – tā atklāj “Euroaptiekas” pētījums par sāpēm Baltijas valstīs. Mazāk nekā puse jeb 42% Latvijas iedzīvotāju atklāj, ka ir uzklausījuši kāda ģimenes locekļa sūdzības par veselību. Līdzīgi ir arī Igaunijā (45%), savukārt Lietuvā, kur, kā liecina aptauja, cilvēki sāpes izjūt visretāk, 58% atzīst, ka tas tiek apspriests ģimenē.  

Lasīt tālāk

Ģimenes ārste: Svarīgi pārzināt savas ģimenes slimību vēsturi

Ģimenes ārste: Svarīgi pārzināt savas ģimenes slimību vēsturi

Zināt pirmās pakāpes radinieku anamnēzi jeb slimības vēsturi ir teju tikpat svarīgi kā pārzināt savu, jo vairums slimību mēdz būt iedzimtas. Nelabvēlīgas iedzimtības riskus iespējams mazināt gan pašiem, gan kopā ar ģimenes ārstu. “Euroaptieka” veselīga dzīvesveida kustības “Tavs lielais izaicinājums” vēstnese “Veselības centrs 4” ģimenes ārste Dr. Dana Misiņa skaidro, kā rīkoties, lai mazinātu nelabvēlīgas iedzimtības riskus.  

Lasīt tālāk

Zāļu tējas

Zāļu tējas

 Aukstais un drēgnais rudens laiks rosina dažādu vīrusu un saaukstēšanās slimību uzliesmojumus. Ikviens no mums jau no bērnības atceras, ka ikdienā un slimošanas (rudens – ­ziemas)  periodā  mums tika dotas dzert dažādas augu tējas, kas tika vāktas noteiktā laika posmā pavasara un vasaras gaitā un izmantotas rudens–ziemas periodā. 

Lasīt tālāk

EUROAPTIEKAS farmaceits sniedz padomu kā pavadīt vasaru bez alerģijas

Alerģijas izpausmes nevajadzētu atstāt bez ievērības, jo tā ne tikai traucē ikdienas  gaitām, bet var atstāt arī būtiskas sekas uz veselību. Alerģija bieži ir paredzama, tāpēc, laikus sagatavojoties, ir iespējams to novērst vai mazināt, nezaudējot dzīves kvalitāt

Lasīt tālāk

Taukaino aknu slimība

Taukainas aknas jeb taukainā hepatoze ir slimība, kad aknu šūnās uzkrājas tauku pilieni (pārsvarā triglicerīdi). Šai slimībai ir 2 galvenie iemesli – alkohola lietošana un aptaukošanās. Taukainai hepatozei ar laiku var pievienoties iekaisums aknās, kas veicina saistaudu veidošanos un cirozes attīstību. Aknu ciroze ir neatgriezenisks process, tāpēc ir svarīgi taukaino hepatozi agrīni atklāt un darīt visu, lai process neprogresē.

Lasīt tālāk

VITAMĪNU LIETOŠANAS NOZĪME

VITAMĪNU LIETOŠANAS NOZĪME

 Vitamīni nepieciešami visa organisma normālai funk­cionēšanai, augšanai un attīstībai, redzes un asinsrades procesiem un citām dzīvībai svarīgām funkcijām. Tie palielina organisma spēju pretoties infekcijām, un tiem ir liela nozīme vielmaiņas procesā.

Lasīt tālāk

1 2 3 4
Atpakaļ Uz priekšu